Blog

Ekim 25, 2022

AKSA KKTC SÜPER LİG VE 1’İNCİ LİG’İN İSİM SPONSORU OLDU

Sponsorluk anlaşması kapsamında 2021 – 2022 ve 2022 – 2023 sezonlarında ligler Aksa Süper Ligi ve Aksa 1’inci Ligi olarak anılacak.

Aksa Enerji KKTC Santral Müdürü Şener Şentürk, sanatta olduğu gibi sporda da destekleyici rollerine devam edeceklerini belirterek, ‘Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile gerçekleştirdiğimiz imza töreniyle birlikte KKTC Süper Ligi’nin ve 1’inci Lig’in isim sponsoru olduk. Sponsorluk anlaşmamız kapsamında liglerin adı 2 yıl boyunca Aksa Süper Ligi ve Aksa 1’inci Ligi olacak. Kuzey Kıbrıs halkına ve futboluna hayırlı olmasını diliyoruz’’ dedi. ‘’Kuzey Kıbrıs’ta futbolun gelişimine katkı sağlayacağız’’ Aksa’nın KKTC için birçok alanda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye devam ettiğini belirten Şentürk, şunları kaydetti: ‘’KKTC’de kendimizi yalnızca enerji üreticisi konumunda görmüyoruz. Yavru vatan için ilk günden bu yana sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyoruz. Türkiye’de olduğu gibi KKTC’de de biyoçeşitliliğin korunması için sorumluluk alıyoruz. Bu kapsamda, Kuzey Kıbrıs sahillerinde Akdeniz Foklarını inceliyoruz. Akdeniz Foklarının KKTC’de hangi sahillere uğradığını tespit ediyor, kıyılardaki yaşam alanlarını ve yaşam alanlarındaki tehlikeleri belirlemek adına çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl nisan ayında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için 2,5 milyon lira bağışta bulunduk. KKTC’deki futbol kulüplerimize destek olduk. Bugün ise KKTC Süper Ligi isim sponsorluğuyla spora olan desteğimizi bir adım öteye taşıyoruz. Sporun birleştirici ve bağdaştırıcı gücüne inanıyoruz. Bu sponsorluğun Kuzey Kıbrıs’ta futbolun gelişimine katkı sağlayacağına inanıyoruz.’’

Haberler
About malik
Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.