Dizel Jeneratörler

Dizel jeneratör (DG) (dizel Jeneratör seti olarak da bilinir), elektrik enerjisi üretmek için bir dizel motorun bir elektrik jeneratörü (genellikle bir alternatör) ile birleşimidir. Bu, motor jeneratörünün özel bir durumudur. Bir dizel sıkıştırma ateşlemeli motor genellikle dizel yakıtla çalışacak şekilde tasarlanmıştır, ancak bazı tipler diğer sıvı yakıtlar veya doğal gaz için uyarlanmıştır.

Dizel jeneratör grupları, bir elektrik şebekesine bağlantısı olmayan yerlerde veya şebeke arızalanırsa acil durum güç kaynağı olarak ve ayrıca tepe kesintisi, şebeke desteği ve elektrik şebekesine ihracat gibi daha karmaşık uygulamalar için kullanılır.

Dizel jeneratör boyutu, düşük yük veya güç kesintilerini en aza indirmek için çok önemlidir. Boyutlandırma, modern elektroniğin özellikleri, özellikle doğrusal olmayan yükler nedeniyle karmaşıktır. Yaklaşık 50 MW ve üzeri boyut aralıklarında, bir açık çevrim gaz türbini tam yükte bir dizi dizel motordan daha verimlidir ve karşılaştırılabilir sermaye maliyetleriyle çok daha kompakttır; ancak düzenli kısmi yükleme için, bu güç seviyelerinde bile, üstün verimlilikleri nedeniyle bazen dizel dizileri açık çevrim gaz türbinlerine tercih edilir.

İletişim Bilgileri

Sanayi Mah. İzmit Sanayi Sitesi,Dış Kapı No:2 İç Kapı No:36 41040İzmit / KOCAELİ

İletişim Formu

    Text Widget
    Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.