Blog

Ekim 25, 2022

TEKNOFEST’İN ENERJİSİ AKSA’DAN

2018 yılından beri düzenli olarak her yılın Eylül ayında yapılan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) bu yıl 21 Eylül – 26 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı’nda düzenlendi.

TEKNOFEST 2021 Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerinin de olduğu 72 paydaş kurumla birlikte gerçekleşti.

Yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefliyor TEKNOFEST, toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefliyor. TEKNOFEST, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket’ten Otonom Sistemlere, Yapay Zeka’dan Sualtı Sistemleri’ne kadar 35 farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü Teknoloji Yarışmaları da içinde barındırıyor. Kesintisiz enerji Aksa’dan Aksa Jeneratör olarak geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Teknofest’in kesintisiz enerjisini sağladık. Organizasyon süresince kurduğumuz standımızla birlikte ziyaretçilerimize Aksa Jeneratör’ün yenilikçi çözümleri hakkında bilgi verdik.

Haberler
About malik
Text Widget
Aliquam erat volutpat. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer sit amet lacinia turpis. Nunc euismod lacus sit amet purus euismod placerat? Integer gravida imperdiet tincidunt. Vivamus convallis dolor ultricies tellus consequat, in tempor tortor facilisis! Etiam et enim magna.